Zestawienie wyników 2013

Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików 16.02.2013 Wałbrzych
Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików w Wałbrzychu pokazały jaki potencjał tkwi w młodych zawodnikach UKS Sprint Legnica.
Kacper  Betliński  zajął IV miejsce w biegu na dystansie 1000m 3:05,68s poprawiając swój rekord życiowy na tym dystansie o 29s .
Maciej Fikier zajął IV miejsce w biegu na dystansie 600m z wynikiem 1:44.45s oraz X miejsce Gabrieli Czerwińskiej na dystansie 600m z wynikiem 2:04.
Wszyscy startowali pierwszy raz na tak dużej imprezie.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych 08.03.2013 Żagań
Pierwsze Międzywojewódzkie  zawody przełajowe po zmianie punktacji  za zajmowane miejsca- punktowane tylko do 16 miejsca .
Kacper Betliński w biegu na 2000m zajął 18 miejsce , Fikier Maciej 27 miejsce , Kilian Damian 34 miejsce.
Gabriela Czerwińska w biegu na dystansie 1500m zajęła 24 miejsce , Malwina Mojska 26 miejsce ,33 Angelika Witek  , 34 Magdalena Kamińska , Chrobak Natalia 49.
Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików w Lekko Atletyce 19.05.2013 Zgorzelec
Wspaniała pogoda w Zgorzelcu do osiągania rekordów życiowych zdobywania medali.
Srebrny medal zdobył Maciej Fikier w rzucie oszczepem (600g) na odległość 42,62 m jest to jego rekord życiowy i 15 miejsce w rankingu oszczepników w Polsce (młodzików ).
Szymon Surel 12 miejsce w rzucie dyskiem (1kg) 26,50m , 9 miejsce Katarzyna Fonał w biegu na dystansie 1000m 3:49 s .

Cała Polska Biega - "Biegi nad Kaczawą" 2013
Siedmioro uczniów z Zespołu Szkół Integracyjnych w Legnicy wzięło udział w zawodach mających popularyzować bieganie wśród młodzieży . Wspaniale zorganizowane,
na dobrych dystansach przełajowych dla starszych .
Szkoły podstawowe dziewczęta 600m ,I miejsce Klaudia Klimkowicz  , III miejsce Oliwia Klimkowicz .
Szkoły Gimnazjalne dziewczęta 1000m I miejsce Katarzyna Fonał  , III miejsce Gabriela Czerwińska ,Natalia Chrobak  VI miejsce, chłopcy III miejsce Kacper Betliński i
VII miejsce Maciej Fikier na dystansie 1200m.

Lekko Atletyczna Gimnazjada w Legnicy 2013
W Legnicy na Stadionie Lekko Atletycznym odbyła się Gimnazjada Lekko Atletyczna Legnickiego Szkolnego Związku Sportowego z udziałem uczniów Gimnazjum nr 9.
Nasze dziewczęta zdobyły I miejsce w punktacji drużynowej na które złożyły się następujące wyniki:
III miejsce na dystansie 1000mzajął Mateusz Grabowiecki  z wynikiem 3:02s
II miejsce Maciej Fikier w biegu na dystansie 400m .
2013-09-14 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Wrocław
Eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzików zakończyły się brązowym medalem w rzucie oszczepem Macieja Fikiera i poprawionym rekordem życiowym 42,74m i V miejscem w biegu na dystansie 1000m Kacpra Betlińskiego z wynikiem 2:56s .
Legnicka Gimnazjada Młodzieży 2013/2014 Indywidualne i Drużynowe Biegi Przełajowe
W dn. 23.09.2013 odbyły się pierwsze  zawody Legnickiego Szkolnego Związku Sportowego  Indywidualne i Drużynowe Biegi Przełajowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej , Gimnazjady i Licealiady . Miło mi zakomunikować,  że w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt aż dwie zawodniczki znalazły się na podium.
I miejsce zajęła Katarzyna Hadubiak i III miejsce zajęła Gabriela Czerwińska z Gimnazjum nr 9 , a cała reprezentacja dziewcząt  z Gim 9 zajęła pierwszemiejsce w kategorii drużynowej .
Mimo braku chłopców na podium indywidualnie to jednak występ drużynowy zakończyli na II miejscu.
I Bieg Hutniczy 2013 z okazji 60 lecia Huty Miedzi Legnica
W dn 27.09.2013 odbył się I Bieg Hutniczy z udziałem dwóch reprezentacji żeńskich( Gim9 i Zespołu Szkół Integracyjnych) i jednej męskiej (Gim nr 9) w kategorii gimnazjów.
Indywidualnie zwyciężyła Katarzyna Hadubiak, III miejsce zajęła Weronika Sworobowicz.
W kategorii chłopców zwyciężył Kacper Betliński.
Reprezentacja Gim nr 9 (żeńska i męska) zdobyła Puchar I Biegu Hutniczego , uzyskując najlepszy czas biegu.
Gimnazjada LSZS w Sztafetowych Biegach Przełajowych 2013
W dn 02.10.2013 odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe , będące przepustką do udziału w wojewódzkich zmaganiach w Olszynie Lubańskiej.
I miejsce zajęła reprezentacja Gim nr 9 dziewcząt  miażdżąc rywalki.
II miejsce zajęła reprezentacja Gim nr 9 chłopców .

Podsumowanie minionego okresu startowego
Podsumowując miniony czas startów uczniów klas sportowych lekkoatletycznych gimnazjum nr 9 zdobyli oni 5 pucharów  dla drużyn i 3 trzy indywidualne dla najlepszych zawodników w swoich kategoriach . Warto tu jeszcze wspomnieć iż ,w kategoriach starszych i młodszych wielu byłych i obecnych zawodników UKS Sprint Legnica zajmowało wysokie miejsca na podium .

Finał Dolnośląski Sztafetowych Biegów Przełajowych Olszyna Lubańska 2013
W dn. 10.10.2013 r . odbyły się Finały Dolnośląskie w Sztafetowych Biegach Przełajowych w kategoriach szkół podstawowych ,gimnazjów i liceów.
Mistrzynie Legnicy z Gimnazjum nr 9 w składzie : Katarzyna Hadubiak, Gabriela Czerwińska, Weronika Sworobowicz, Jolanta Trojanowska, Oliwia Klimkowicz, Klaudia Klimkowicz, Magda Kamińska, Magdalena Laskowska, Agnieszka Krzemińska, Hanna Konieczna oraz rezerwowa Gabriela Tokarczyk zajęły X miejsce i obiecały - w przyszłym roku będzie lepiej.

Lekkoatletyczny Mistrz Świata w rzucie młotem z Moskwy 2013 Paweł Fajdek w ZSI Legnica
W dn. 30.10.2013 r  na zaproszenie P. mgr Mirosławy Kociszewskiej do Zespołu Szkół Integracyjnych im. Piastów Śląskich w Legnicy  przyjechał Mistrz Świata w rzucie młotem
Paweł Fajdek . W trakcie spotkania z mistrzem uczniowie i zawodnicy UKS Sprint Legnica dowiedzieli wielu fascynujących rzeczy o karierze zawodniczej Pawła Fajdka.
Wielu cennych rad udzielił  mistrz zawodnikom Sprintu na dojście do tak wybitnych sukcesów. Wszyscy chętni otrzymali autografy od Mistrza i jego pierwszej trenerki Jolanty Kumor.