Uczniowski Klub Sportowy Sprint Legnica powstał w 2006 roku. Popularność tej dyscypliny sportu w naszym kraju i regionie stale wzrasta, a UKS Sprint Legnica jest jednym z najmłodszych a już liczących się na Dolnym Śląsku.


banner1

Zapraszamy dzieci od 6-go roku życia do
Dziecięcej Akademii Lekkoatletycznej


 

dala-logo200px

  • Szkolenia na bazie czwórboju lekkoatletycznego
  • Klasy 1-3: 60 m skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 300 m.
  • Klasy 4-6:  60 m skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 600 m (dziewczęta), bieg na 1000 m (chłopcy)
  • Dzieci starsze i młodzież - trening indywidualny
  • Zajęcia ruchowe dla dzieci otyłych
  • Zajęcia dla dzieci i rodziców
  • Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny
 

Aktualności

  • Miting rzutowy w Bojanowie 01.05.2017

    2017-08-29

    I miejsce w pchnięciu kulą 3kg  zajęła Justyna Słomka z wynikiem 12,68m a IV miejsce zajęła Kinga Koronkiewicz z wynikiem 8,92m. W rzucie oszczepem 600g Filip Sawa uzyskał wynik 37,58m i zajął I miejsce oraz w rzucie dyskiem 1kg uzyskał wynik 34m.

  • Udany start młodzieży Sprintu w Szprotawie 2017-04-25

    2017-08-29

    Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Sprint Legnica w Szprotawie zdobyli 3 medale . Justyna Słomka dwa medale w pchnięciu kulą 4kg z wynikiem 10,90m i srebrny w pchnięciu kulą 3kg z wynikiem 12,38m. III miejsce zdobył Filip Sawa w rzucie oszczepem 600g z wynikiem 36m , oraz Wiktoria Ciepluch w rzucie oszczepem 500g wynikiem 24,90m zajęła IV miejsce. Paweł Socha zajął VIII miejsce w pchnięciu kulą 5kg wynikiem 8,01m, w rzucie dyskiem 1kg Filip Sawa zajął VII miejsce z wynikiem 32,13m , Koronkiewicz Paula wrzucie oszczepem 500g zajęła IX miejsce z wynikiem 21,26m XVI miejsce zajęła Garbera Wiktoria zwynikiem 16,10m ,

  • Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska U16 WAŁBRZYCH 28 stycznia 2017

    2017-08-28

    Przemysław Sapieja zdobył brązowy medal na dystansie 60m z wynikiem 7,84s  a w kwalifikacjach 7,79s. Kacper Dzido wynik 8,46s na dyst 60m  i na dyst 300m uzyskał 47,10s.Kacper Szczech na dystansie 1000m uzyskał 3:20,80s . Ślemp Julia na dystansie 600m uzyskala 1:52,70s zajęł IV miejsce,  Ines Borek na dystansie 600m uzyskała 1:57,40s oraz Michałek Klaudia uzyskała 1:58,70s.Szostak Dżesika w skoku w dal uzyskała 4,40 m zajmując VIII miejsce.